Design Basic kurzy

Vyberte si jeden ze tří našich oblíbených studijních formátů interiérového designu jak pro budoucí profesionály tak pro poučené laiky. Našimi studenty preferované roční víkendové, lehce adrenalinové 10-ti týdenní Intenzivní denní studium nebo distanční On-Line výuku.

IDK je OPEN. Naše kurzy jsou určeny všem kteří mají ambici studovat interiérový design v jeho nejširším kontextu.


Akreditace

IDK Basic kurzy jsou akreditovány MŠMT jako rekvalifikační kurz pro pracovní činnost: Designér/ka interiérů. Úspěšný absolvent IDK obdrží "Osvědčení o rekvalifikaci" s celostátní platností. ( On_Line kurzy akreditovány nejsou ).         

Kurz je akreditován pod č.j.: 993/2024-4

 

Obsah kurzu - tématické bloky

Tématické bloky mapují komplexní designérský proces a vedou návrhářskými disciplínami. Poskytují ucelené informace jak úplným nováčkům tak začínajícím designérům.

  1. Koncept a inspirace  /  2. Historie bydlení a designu  /  3. Sociologie bydlení  /  4. Technické kreslení  /  5. Styly a trendy  /  6. Skicování a SketchUp  /  7. Plánování prostoru  /  8. Materiály a konstrukce  /  9. Barvy  /  10. Počítačové projektování a 3D  /  11. Počítačová vizualizace  /  12. Dekorace a textil  /  13. Realizace návrhu  /  14. Prezentační a komunikační dovednosti  /  15. Portfolio a plánování praxe  /  16. Konzultace   /   17. Obhakjoby závěrečného projektu

 

Aktuální termíny kurzů

 Nové kurzy budou startovat v těchto termínech.

New Weekend Praha  -  21. září 2024   end 06/25

New Weekend Brno  -  28. září 2024   end 06/25

Intensive Praha, Brno   -   podzim 2024

On_Line   -   termín není vypsán   

 

Kapacita

Kapacita víkendového kurzu je 8 - 12 míst.

Kapacita intenzivního kurzu je 5 - 7 míst.

Pouze řádnou a včasnou registrací si zajistíte zařazení do kapacity výukového programu. Konkrétní termíny jednotlivých lekcí obdržíte po registraci. Registrujte se nezávazně přes On-Line registrační formulář vpravo.

 

Program

260 výukových hodin nabitých designovými informacemi a emocemi

15 tématických bloků = 30 výukových dnů + konzultace a Závěrečné obhajoby

Přednášky, workshopy, ateliérové cvičení, návštěvy showroomů, simulace a mnoho emocí.

 

 

Časový harmonogram

Víkendová výuka probíhá 2x v měsíci vždy So. + Ne. ( 15 víkendů + konzultace )

Týdenní výuka probíhá vždy Po., Út. a St.  ( 11 týdnů souvisle )

Vždy od 9.00 do 17.30 hod.  ( s 1,5 hodinovou pauzou na oběd ) 

 

Místa konání

Praha  -  studio IDK / Peroutkova 25, Praha 5 - Malvazinky

Brno  -  studio IDK / Žitná 19, Brno - Řečkovice 

Výuku lze alternovat dle potřeby mezi Prahou a Brnem.

 

Cena

IDK Weekend  =  95.000 Kč.

IDK Intensiv  =  120.000 Kč.

IDK On_Line  =  není vypsán

+ Registrační poplatek 5.000 Kč. ( uhrazením RP si garantujete místo v kapacitě studijní skupiny )

Cena kurzu je ze zákona osvobozena od DPH. Je fakturována. Faktura může být vystavena na fyzickou i právnickou osobu neboo firmu.

Cana kurzu se hradí 1 nebo 2 splátkami. 1. splátka musí být uhrazena před začátkem studia, 2. splátka nejpozději před ukončením studia.

 

Cena zahrnuje odborný garantovaný studijní program, vlastni učebnici "Průvodce bytového designéra" vlastní knihu "Historie bydlení, nábytku a designu, výukové materiály, technické a materiálové zázemí a coffeebreak.

V ceně je také roční registrovaná licence 3D SketchUp Pro včetně Pluginů   +  roční studentská licence Lumion pro tvorbu fotoralistických vizualizací

Nad rámec ceny kurzu se žádné další investice neočekávají. Nutností je jen vlastní notebook. 

 

Jak se přihlásit

Pošlete nám nezávaznou registraci prostřednictvím On_Line webového formuláře .. viz. oranžová záložka vpravo.

Budeme vás kontaktovat a pošleme vám další informace, termínový rozpis výuky a on_line formulář k závazné registraci.

Pouze řádnou a včasnou registrací si zajistíte zařazení do kapacity výukového programu. Registrace on-line webovým formulářem je nezávazná. Teprve uhrazením registračního poplatku 5.000 Czk si rezervujete místo v kapacitě studijního programu.


Těšíme se na vás :-)

 

 

Žádost o dotaci na ÚP

Kurz Basic Intensiv je vhodný také pro uchazeče registrované na ÚP.

Pokud jste registrováni na Úřadu práce ČR jako uchazeči o zaměstnání a chcete žádat o dotaci na proplacení ceny rekvalifikačního kurzu, sdělte nám tuto skutečnost a Akademie bydlení Vám vystaví "potvrzení o ceně a termínech" které musíte doložit k Vaší žádosti. Žádost podávejte na "své" pobočce ÚP. Cenu školného zadotuje ÚP do výše max. 50.000,-. Spoluúčast studenta je 65.000,- + registrační poplatek.