Lektorský tým

 

je tvořen zapálenými profesionály z oblasti architekltury, interiérového designu, stylistiky, grafiky, výtvarnictví ad. Jsou to lidé se schopností umět předat znalosti, zkušenosti z praxe ale hlavně motivovat a komentovat ..


Interview s lektory  -  klikni na fotku

 

 

 

 

 

 

Na fotografii zleva ..

Mgr. Tomáš Havránek - absolvent Umprum Brno a IVT Ostrava, Mgr. Ivo Prokel - absolvent Umprum Brno a IVT Ostrava, Ing.Arch.Lucie Videcká - absolventka F.architektury na VŠB Ostrava,  Ing. Arch.Dana Příhodová - absolventka F.architektury na VUT Brno, Pavla Piknerová - absolventka IDK školy designu, Mgr. Markéta Daňková - absolventka Ped.F. na OU, Ing.Arch. Helena Paz - absolventka F.architektury na ČVUT Praha a  Mgr.A. Aleš Navrátil - absolvent Umprum Praha.

 

Poznejte blíže lektory IDK.

Jsou to nejen velcí profesionálové ale také skvělí lidi. Je to právě IDK lektorský tým který je našimi studenty a absolventy hodnocen a oceňován. Vždyť dobrou školu dělají hlavně dobří učitelé.

 

 

Mgr. Tomáš Havránek

Tom není pouze zakladatelem a garantem školy, ale také lektorem. A za 20 let praxe má opravdu co předat. Ve škole IDK přednáší hlavně koncepty, plánování prostoru, počítačové navrhování a plánování praxe. Každý kurz zahajuje a ukončuje :-)

Spolupracuje řadu let jako designér České televize na pořadech Bydlení je hra nebo Bydlet jako... Svou práci pravidelně prezentuje také v časopisech Bydlení, Moderní byt aj. Tomáš po sobě v hotových interiérech zanechává nejen šťastné klienty, ale také svůj podpis v podobě ikonického černého ptáčka Vitra Bird. Toho už v 50tých letech objevili a proslavili slavní návrháři manželé Eamesovi.

A jelikož volného času mu zbývá opravdu pomálu, užívá si jej na maximum. Má rád cestování, lyže a tenis. Ale také kafe, čokoládu a dobrý rum :-)
 

Mgr. Markéta Daňková

Marky vyučuje již 8 let styly a trendy, skicování, barvy, a navrhování obývacích a dětských pokojů.

Marky je designérka a výtvarnice celým srdcem. Do výuky vnáší bohaté zkušenosti z 12tilété návrhářské praxe ale i své pedagogické zkušenosti. Marky tvoří interiéry snových dětských pokojů i velké rekonstrukce s neotřelým barevným konceptem. Má za sebou řadu televizních proměn v pořadu Bydlet jako… a její interiéry pravidelně tisknou časopisy o bydlení. Miluje autentické materiály a má přísné oko na trendy.

S láskou tvoří autorské Malované tapety, do kterých promítá zálibu v Itálii a umění. Jejím vzorem je slavná designérka Patricie Urquiola. Marky je tak trochu snílek, a vždy se do všeho vrhá s vervou a vášní.

 

Ing.Arch. Helena Paz

Hela je absolventka fakulty architektury v Praze. Navrhuje rodinné domy i interiéry. Ve škole IDK lektoruje od jejího založení (2010). Studenty vede hlavně k preciznímu dispozičnímu řešení prostoru - zaměřuje se na technické disciplíny jako je výkresová tvorba, materiály, konstrukce a plánování prostoru.

Hela je trochu rebelka a trochu punkerka s osobitým humorem a citlivou duší. Studentky ji milují za přímočarý a přátelský přístup :-)
 

Mgr. Ivo Prokel

Ivo navrhuje interiéry více než 20 let, a z toho 15 let na tzv. "na volné noze". Původně se však věnoval malbě kterou také vystudoval. Jak Ivo říká .. "Od samého začátku jsem si tak uvědomil ten výrazný rozdíl mezi volnou tvorbou a prací pro konkrétního klienta. Zatímco tvůrce obrazu jsem jen já sám, interiér navrhuji v úzké spolupráci s klientem. Proto je pro mě zásadní pro koho pracuji. Zkrátka potřebuji být s klienty na jedné vlně".

Že je design o lidech a pro lidi ukazuje i v IDK kurzech a říká .. "Těžko můžeme klientovi prezentovat úžasný návrh interiéru, ale zároveň přiznat, že je vlastně nepraktický a žít se v něm nedá. Proto tvrdím, že cílem je interiér , který s lehkostí plní všechny rozumné funkční požadavky, a samozřejmě vypadá skvěle, nevíc je originální, nebo dokonce překvapivý".

 

Ing.Arch. Lucie Videcká

Lucka je absolventka stavební fakulty v Ostravě, obor Architektura a stavitelství, kde od roku 2018 také vyučuje. Ve škole IDK lektoruje od roku 2015, a zaměřuje se hlavně na technické předměty jako je znalost výkresové dokumentace, materiály a konstrukce nábytku a program SketchUp, kdy studentky oceňují její trpělivost. Je také spoluzakladatelka studia twinsDESIGN a jak název již napovídá se svojí sestrou - dvojčetem, navrhují a realizují interiéry. Ve svých návrzích klade důraz na prostorový plán a funkčnost. Stylově preferuje spíše neutrální barevnost s akcentem vzoru či dekoru.

Volného času jí moc nezbývá, ale pokud si má užít večer podle svých představ, ráda si zajde do kina a na dobré jídlo do restaurace. Lucku ale nikdy neuvidíte pít alkohol :-)

 

Pavla Piknerová

Pavla je kouzelnicí na grafický design a ve škole IDK působí od roku 2016. Ve svých přednáškách se specializuje na témata spojená s praktickou realizací návrhů. Svoji profesi designéra si užívá a toto nadšení předává i studentům. Jako zakladatelka Ateliéru CG-Creative vkládá maximální nasazení do realizace projektů ať již bytů či komerčních prostorů.

Ale co možná každý neví je, že ulítává na růžové barvě, hořických trubičkách, dobré kávě a LP! A jako absolventka školy IDK se těší na každý víkend se svými studenty.

 

Ing.Arch. Dana Příhodová

Danka je součástí lektorského týmu IDK od roku 2011 a jejím hlavním tématem je nadčasový design z minulého století, který působí stále soudobě. Je absolventkou Fakulty architektury na VUT v Brně a v posledních letech se specializuje na environmentální design, který vyučuje na na fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Efektivní práce s materiály, hospodaření s dostupnými zdroji, minimalismus a ekologie se prolínají celou její tvorbou.

Danka je lektorka jógy a miluje hudbu a surfování v oceánu. Co možná nevíte, že v minulosti jste ji mohli slyšet jako DJku na několika večírcích IDK, kde to roztáčela na gramofonových deskách do pozdních ranních hodin. Nyní se také naplno věnuje mateřství.

 

Mgr.A. Aleš Navrátil

Aleš je s námi od samého začátku. Je absolventem Vysoké školy umělckoprůmyslové v Praze a v oboru grafického designu se pohybuje již 20 let. V roce 2001 spoluzakládal grafický časopis Font, do kterého rovněž přispíval jako redaktor a vytvářel i jeho grafickou podobu. Nyní ved grafické studio ZOPA DSIGN, jehož cílem je vytvářet takový design, který je funkční a jeho forma následuje obsah.

Aleš je podepsán pod vizuální identitu školy IDK a studentům předává pověomí o základech grafického designu.

Pokud má Aleš volno, zahraje si fotbálek nebo tenis. Rád si také zajde na dobré jídlo a čas od času i sám něco uvaří. A pokud vaří, stojí to za to :-)