Byson č.2 - Sexybyson a jeho designová kámasútra ..

Tak to je náš časopis o designu tak trochu jinak. Humorný a fresh. Stále ještě časopisí mládě které ale za dva roky zesílilo. Je tlustší, více sexy a hlavně etno .. viz. poslední číslo které už je také u nás v prodeji.

Překvapí už svým netypickým formátem A3, který do kabelky prostě neschováte. Není taky důvod, do kabelky patří Katka, ale ne Bysón. První číslo tohoto časopisu spatřilo světlo světa 20.2.2016 a je to číslo výroční, protože interiérová škola IDK oslavila 5. výročí od založení. Na naší Byson párty 18.2.2017 pak bylo pokřtěno druhé číslo. A to třetí, zatím poslední jsme pokřtili na Byson partičce 15.6.2018.

Časopis dostal jméno BYSÓN. Dost trhlé, ne? Přesmyčka slova "design" napovídá, že nám leze krkem to, jak je všude kolem "předesignováno" a jak se slovo "design" mění na prodejní argument... Synonymum se hledá těžko. Design = Bysón má bavit, provokovat, učit a odkrývat souvislosti. Milujeme mezioborové přesahy a nečekaná spojení.

Redakční rada Bysóna: Markéta Šilhavíková, Pavla Piknerová, Helena Paz, Tomáš Havránek, Lucie Videcká, Leona Ježdíková a Richard Studenovský.

A co v prvním čísle najdete?
Hlavní téma je: "Kýč jak bič!"
Přečtete si o tom, že zlatá do vkusného interiéru patří.
Nabiflujete se desatero, jak se vyhnout kýči ve vlastní tvorbě.
Pomocí designové kuchařky si uvaříte jídelnu podle receptu.
Inspirujete se pohledem na tvorbu Babety Ondrové z Lavmi.
Vzděláte se v historii designu.
Vyrobíte si košíky nebo bizona podle střihu.
Necháte si poradit od extravagantní architektky Bysi.
Namícháte si drink.
Dozvíte se, které kousky od slavných designérů nás baví, protože balancují na hranici kýče.

Ve druhém čísle se dočtete ..
Hlavním tématem je "Sexy interiér" ale také modrá barva. Toto číslo je celé graficky monochromatické v modrých odstínech.
Nechte se svést modrou kráskou a zamilujte si modré odstíny ve výtvarném umění.
Vaše návrhy dovede k dokonalosti "interiérová kámasůtra".
Příběhy eklektičky a minimalistky vám napoví že vám to musí ve vašem interiéru slušet.
Módní návrhářka Katka vám poví jak dokázala minimalismus znásilnit romantikou.
Pomocí designové kuchařky si uvaříte pánskou a dámskou ložnici.
V Old School se dovíte vše o židli Klismos a "kafe v modrém" vás dovede zpět k cibulovému vzoru.

Extravagantní Bysi tentokrát pomůže jednomu opravdovému zoufalci.
Chytrý manuál vám ukáže jak udělat zaručeně hnusnou koupelnu.
Architektonického hrdinu Simoneho zpovídala naše italská reportérka Giorgia.
A určitě si vyhrajete s Ondrovou obtohavánkou na téma designové ikony.

A v nejnovějším třetím pak ..
Hlavním tématem je "Etno", vůně a chutě dálek a koření.
4+1 opojení aneb designérovy chutě zjistí, co je chuťově přímočarý interiér.
Valí se na nás etno vlna .. inspirujete se etnodesigny, designy jejichž tvůrci se inspirovali etnem.
Architekt a kuchař José vám prozradí jak se vaří exotická mexická kuchyně a jak se bydlí v Mexiku.
Rozhovor s naší absolventkou Martinou o tom, jak skočila z IDK do TV.
Pomocí designové kuchařky si uvaříte dvě kuchyně dle receptu na Sushi a Tacos guacamole.
V Old School se tentokrát Jirka rozepíše o japonské insipraci rozkvetlé Sakury.

Dozvíte se mnoho o trendy Marocké dlažbě a hliněných omítkách.
Afro interiré na vás dýchne svou živočišností.
Nová rubrika Inspitrip nás díky naší absolventce Zuzce zavede do daleké Indie.
A jako plakát najdete uvnitř Bysona Blbecci z Milána, návod na natradiční sádrovou dekoraci.

Objednat můžete na: studio@playdesign.cz